BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

    Google Photos kullanıcılara video ve fotoğraf saklama konusunda oldukça pratik bir çözüm sunan bir fotoğraf albümü uygulaması.

   Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Google Fotoğraflar uygulaması temel olarak bütün fotoğraf ve videolarınızı tek bir yere topluyor ve bu dosyaları kendi içerisinde otomatik olarak organize ederek terli toplu bir hale getiriyor. Bu syaede kullanıcılar aradıkları fotoğraf veya videolara çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Google Photos, Android cihazınızın dahili fotoğraf galerisine kuvvetli bir alternatif olarak öne çıkmakta.

   Resmi bir Google uygulaması olan Fotoğraflar uygulaması kullanıcılara fotoğraf ve videoları arasında arama yapabilme imkanı veriyor. Konum, kişi veya nesnelere göre arama yapabiliyorsunuz ve özel olarak filtrelenmiş sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Eğer Android cihazınızda çok sayıda fotoğraf ve video depoluyorsanız bu özellik oldukça işinize yarayabiliyor.

   Google Photos kullanıcılara bulut tabanlı fotoğraf ve video yedekleme desteği sunmakta. Yani Google Photos üzerinde sakladığınız fotoğrafları size özel bulut depolama alanında saklayabiliyorsunuz. 15 GB limite sahip olduğunuz bu depolama alanında fotoğraf ve videolarınız yüksek kalite ile saklanabiliyor ve bu dosyalara internet üzerinden hesap bilgilerinizle giriş yaparak herhangi bir cihaz aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz. Uygulamanın bu özelliği kullanıcılara Android cihazlarında boş yer açma imkanı veriyor. Yedeklediğiniz dosyaları Android cihazınızdan güvenle silebiliyorsunuz.

https://itunes.apple.com/us/app/google-photos-free-photo-video/id962194608?mt=8


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top