BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Her geçen gün sosyal medya sitelerinde ve çeşitli internet sitelerinde gif formatında ilginç animasyonlar karşımıza çıkıyor. Bu gif animasyonları sayesinde okuduğumuz yazılar daha eğlenceli hale geliyor, yorumlara eklediğimiz giflerle daha mizahi bir şekilde tartışmalara katkıda bulunabiliyoruz. Peki bu gifler nasıl oluşuyor? Gifler gökten yağmadıklarına göre onları biz oluşturuyoruz. Gifleri oluşturmanın da farklı yöntemleri mevcut. Klasik yöntem bu iş için kullanabileceğiniz bir gif oluşturma programı bulmak ve bu programla resimlerinizi birleştirerek veya videolarınızı kırparak gifler oluşturmak.

   Fakat biz bu yazımızda bu iş için çok daha pratik ve bilgisayarınıza herhangi bir program kurulumu gerektirmeyen bir çözümden bahsedeceğiz. Ayrıca ücretsiz bir gif oluşturma programı aranma derdinden de kurtulacaksınız.

   Anlatacağımız videolardan gif yapma ve resimlerden gif yapma çözümü internet tarayıcınız üzerinde çalışan ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir online gif yapma servisi. Giphy adlı bu servisten faydalanarak dilediğiniz YouTube, Vimeo veya Vine videosundan bir bölümü keserek gif yapabilir veya bilgisayarınızda depoladığınız videolardan birini seçerek bu videodaki bölümleri gif animasyonlarına dönüştürebilirsiniz.

   Giphy üzerinde oluşturacağınız giflerin genel görünüme açık olacağını belirtmekte fayda var. Yani bu servis üzerinden oluşturacağınız özel gifleri başkalarının görebilmesi ihtimali var. Bu nedenle özel gifler için bir gif oluşturma programını kullanmanız daha doğru olacaktır.Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top