BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Windows 10 Yıllık Güncellemesi birçok özelliği beraberinde getiriyor. Ama götürecekleri de var. İşte dev güncelleme ile tarih olacak özellikler!

Windows 10 Yıllık Güncellemesi daha güçlü bir Cortana, mobil cihazlarla daha etkili bir uyum ve stylus'u daha işlevsel hale getiren özelliklerle birlikte birçok önemli yeniliği beraberinde getirecek. Ama elbette söz konusu güncellemenin bazı götürüleri de yok değil.

Yıllık Güncelleme'yle birlikte oturum açma sayfasında önemli değişiklikler mevcut. Masaüstünde kilit ekranında yer alan arka plan resmine tıkladığınızda artık düz renkli ya da varsayılan Windows arka planı üzerindeki oturum açma ekranı karşınıza çıkmıyor, bunun yerine tıkladığınız resim varsayılan olarak kilit ekranınıza ayarlanıyor.

Bir diğer kaybolan özelliklerden biri ise Wi-Fi Sense. İlk olarak Windows telefonlarda yer alan ve 2015'te Windows 10'la birlikte PC'lere gelen bu özellik yeni güncellemeyle birlikte kaldırılıyor.

Windows 10 Mobile'ın çocuklara özel köşesi Kid's Corner da yeni güncellemeyle birlikte işletim sisteminde yer almayacak. Bunun yerine kullanıcılar Ayarlar > Hesaplar > Apps Corner kısayolu üzerinden Kid's Corner'a alternatif olacak bir araçtan yararlanabilecek.

Windows 10 Yıllık Güncellemesi ayrıca Bütün uygulamalar tuşunu da kaldırıyor. Kullanıcılar bunun yerine yüklü uygulamaları alfabetik sırayla uzun bir liste halinde görebilecekler.

Messaging Everywhere özelliği de yeni güncellemeyle birlikte Skype içerisinde yeniden yapılandırılacak. Ayrıca işlevselliği daha da arttırılan Cortana'yı devre dışı bırakmak gibi bir seçenek de yer almayacak.Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top